Widget-ul Opinii de Încredere: cum afișezi părerile clienților pe site-ul tău

de | 16/12/2016 | 0 comentarii

Reading Time: 2 minutes

Opinii de încredere este un sistem public de feedback de la clienții reali ai magazinelor online, administrat independent față de magazine și clienți. Săptămâna aceasta am făcut o actualizare importantă, prin care magazinele online ce folosesc acest sistem de feedback pot afișa părerile clienților în site-ul magazinului online. 

Cea mai simplă variantă pentru a prezenta informațiile și părerile clienților publicate în pagina magazinului online (de exemplu, pchouse.ro, anvelopex.ro, senia.ro – lista completă este aici) este prin instalarea Widget-ului Opinii de Încredere. Acest widget este disponibil în două variante:

  1. widget închis-deschis
  2. widget integrat în site (embed)
arta-ceaiului-widget-inchis-deschis-opinii-de-incredere-live-foto-magazin-online

(1) Widget Opinii de Încredere închis-deschis pe site-ul artaceaiului.ro

widget-2-opinii-de-incredere-demo-f64-foto-magazin-online

(2) Widget Opinii de Încredere integrat în site (embed) – demo F64

Primele magazine care au implementat acest widget sunt:

Există și posibilitatea de a exporta toate opiniile primite de un anumit magazin și de a le afișa într-o pagină dedicată. În cazul acesta, dezvoltarea și implementarea trebuie făcute de fiecare magazin în parte.

Pentru instalare, vă rugăm să ne scrieți la adresa feedback @ trusted.ro.

Vă amintim că acest widget este disponibil doar pentru magazinele TRUSTED.ro care au implementat sistemul Opinii de Încredere. Magazinul tău poate obține Marca de Încredere TRUSTED.ro?


Peste 21.000 de opinii despre magazinele online din România

TRUSTED.ro și InboxTarget au lansat sistemul Opinii de Încredere în martie 2016 (comunicat de presă și infografic despre modul în care funcționează platforma). În ultimele 30 de zile, au fost publicate 2626 de opinii reale de la clienți, iar acest moment rata de răspuns este de 10%.

Vezi prezentarea video despre NPS, net promoter score, susținută de Bogdan Manolea, co-fondator TRUSTED.ro, la GPeC Summit mai 2016.

statistici-sistemul-de-feedback-opinii-de-incredere-trusted-ro-foto-16-decembrie-2016

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Feedback.Trusted.ro

Partenerii noștri








Newsman
Mobilpay
Avocatnet.ro
InboxTarget

Urmărește-ne